Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
14.11.2017 15:53 - Немислимото се случи! Без Италия на Световно за първи път от 60 години насам!
Автор: varg1 Категория: Новини
Прочетен: 522 Коментари: 0 Гласове:
7

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
 Швеция се класира за Световното първенство по футбол в Русия догодина след като завърши 0:0 с Италия насред Милано. По този начин с общ резултат 1:0 скандинавците лишиха италианците от участие на финалите за първи път от 1958 година насам.

„Скуадра адзура” се впусна в атаки още от самото начало на срещата. Домакините залагаха на центрирания от фланговете, с които се опитваха да преодолеят добре организираната защита на шведите. Гостите от своя страна играха с много хора зад топката и само спорадично опитваха да притеснят отбраната на своя противник с контраатаки.

Първата по-сериозна опасност в срещата се откри пред Антонио Кандрева чак в 27-та минута, но ударът на халфа на Интер премина малко над напречната греда. Италианците продължиха да натискат и в 40-та минута пред Чиро Имобиле се откри най-чистото положение. Нападателят на Лацио се озова зад гърба на отбраната на „тре конур”, успя да преодолее вратаря, но ударът му бе изчистен от голлинията от бранител в жълто.

В самия край на полувремето Олсен показа класа и спаси опасен удар на Флоренци.

Пред нападателя на Рома се откри и първото положение за втората част. Негов удар от въздуха бе избит с върха на пръстите от стража на Швеция. В 67-та минута отново Флоренци бе близо до гола, но неговият изстрел се отклони в бранител на гостите, след което срещна страничната греда и излезе в корнер.

Футболистите на Италия непрестанно атакуваха жълтата стена пред себе си в търсенето на гол, който да доведе мача поне до продължения. От своя страна шведите на няколко пъти контраатакуваха опасно и донякъде и късмета покри „скуадра адзура” на моменти.

В 87-та минута мощно воле на влезлия като резерва Ел Шаарауи бе спасено с вещина от Олсен. Това бе и последната сериозна опасност в двубоя и въпреки 5-те минути добавено време до гол така и не се стигна и шведите се класираха за Мондиала.